Behind The Scenes: Costumes and second-hand shops

Hei mu armsad!
Seekordses telgitaguste jutuajamises on teemaks riided.
Kuidas, miks ja millised täpselt siis…

Alustagem siis sellest, et ma olen SUUUUUUR taaskasutuse fänn. Ka oma varasemates “Creation”-tüüpi postitustes olen seda maininud. Kuid täna tärkas idee üks põõõõhjalik kokkuvõte sellest teha, et kui palju taaskasutud asju ma oma pildistamistel kasutanud olen.
Minu põhilised riietevarud tulevad Pärnu Uuskasutuskeskusest. Sealt leiab kõike! Uuskasutuskeskusesse sisenedes on mul alati kindel süsteem:
Kes ise Pärnu Uuskasutuskeskust on külastanud, saab aru, kui palju edasi-tagasi sagimist see endaga kaasa toob, aga mul on alati väike kiiks endaga kaasas 😉
1. Poeta annetuskasti oma kotike (kui on)     
2. Hüppa kiirelt jalanõude riiuli juurde ja      
             skaneeri kõik parajas suuruses jalanõud üle.      
3. Kangariiul – lappa kõik ilusasti läbi. Teine
kord õmblen vajalikud riided ju ise.      
4. Kleidid – põhjalik ülevaatus, otsides alati 
midagi nii endale, kui ka pildistamiseks.
5. Retro sektsioon – huuuhhh, kuidas sealt    
saab inspiratsiooni!                                
6. Silmitse muud kaupa ja ära unusta nõusid
7. Ja selle olen ma alles viimasel ajal            
avastanud: EHTED!
Miks ma selle viimase punkti alles viimasel ajal olen avastanud? Sest nüüd on see ehtelett kuidagi eriti silmapaistvalt korraldatud ja välja pandud. Eelviimane kord korjasin sealt kokku kaks paari eriti ägedaid kõrvarõngaid ja mitu käevõru – ühed nahast kattega teised puidust. Ooeeeehh..
Ühed neist kõrvarõngastest jõudsid ka juba viimasele fotosessioonile/The latest pair of earrings from second hand made it to the last shoot
Lisaks second-handist leitud riietele ja kangastele, leiavad taaskasutust ka need riided, mis endal kapis paremaid aegu ootavad või mõneks muuks tarbeks esmajoones mõeldud on/olid.
Antud kleit sessiooni jaoks on mu enda tehtud. Materjalid (ehk natuke pitskardinat ja alusriide) sain Viljandi second-hand poest. Esimese raksuga õmblesin kleidi endale ühe etenduse jaoks, kuid sai teine liiga uhke. Siis lõikasin lühemaks ja tahtsin enda lavastuses Alice’i selga sokutada. Kuid kõik ei ole nii lühikesed kui mina. Lõpuks sai see kleidike esimest korda rambivalgusesse astuda minu ja Reeli esimesel fotosessioonil. /This dress is made from curtain and some other fabric I found in the Second-hand store.
Seelik on minuga kaasas kolinud juba aastaid. See oli esimene asi, mida ma õmmelda proovisin. Kuigi lõppes see asi rohkem ikka niipidi, et ma traageldasin oma idee kokku ja ema tegi sellest kunstiteose. Hiiirmsasti oli seda vaja 6nda klassi maskiballiks. Reeli, kes meil selline piiiiiisike, mahub sellesse seelikusse ka tänasel päeval. Nii sai ka see seelik uuesti esineda. Ja mitte viimast korda./The skirt is kind-of designed by me and actually sewed together by mom. I needed it for my 6th grade Christmas party and years later it made it to my first styled photoshoot.

Ja siin ta jälle on – see seelik! Pluus pärineb Pärnu Uuskasutuskeskusest. /So here is the same skirt again, companied by a blouse I found from Pärnu Uuskasutuskeskus.
Selle kleidi leidsin ma samuti Uuskasutuskeskusest ning ostsin selle algselt rohkem nagu endale. Aga kui mul juba mingi idee koidab, siis ega palju reegleid enam järgi jää. /This particular dress is also form Uuskasutuskeskus and I actually bought it for myself. But when I have vision, there are no rules. 
Mõlemad, nii öösärgi, kui hommikumantli leidsin lausa korraga Uuskasutuskeskusest. See oli üks esimesi kordi, kui ma seadsin sammud Uuskasutuskeskusesse kindla eesmärgiga – leida midagi kerget ja õhulist. Ja täpselt selle ma ka leidsin. /Both of the items, the nightgown and morning gown, were a huge score from Uuskasutuskeskus. It was the first time I went there with a mission – to find something light and suitable for a forrest fairy. And as you can see – I did it!

See suur ja puhvis seelik on kokku õmmeldud kardinatest ja tüllest. Palju ribade lõikamist, palju nõelumist, aga oli kõike seda väärt. Ja kas ma pean üldse mainima, kus kohast ma need kardinad leidsin? 😉 /This puffy skirt is made from curtains and tulle. Easy, right?

Uuskasutuskeskusest leiab ka imelisi jalanõusid. Spordi jalanõude kohapealt olen ma alati valiv ja eelistan siiski nö esimese ringi jalanõusid. Ka ei jõua need minu juurest enam kuskile edasi, sest mul on kombeks nad ikka ribadeks kõmpida. Kuid saapaid ja kingi olen ma uuskasutuskeskusest leidnud küll ja küll. Need papud siin pildil on mu viimane jalanõude leid. Ning boy oh boy, kui mugavad. /I may be picky about my runningshoes and don’t buy them from second-hand shops, I have found some really amazing shoes and boots from my beloved Uuskasutuskeskus. Those shoes on this photo – well… I think I don’t have to say, where I found those 🙂
Sellel pildil olev seelik on pärit mu tantsurühma aegadest, kui meil paar kantritantsu temaatikas tantsu läbi käis. Peamiselt said need kantrikostüümid valmistatud vist Koolitantsu silma pidades, kuid tantsisime neis ikka rohkem, kui ainult neil paaril korral. See seelik on samuti minuga kaasa kolinud nii Viljandisse kui ka nüüd Pärnu. Ükskord jõudis pildile ka. /This skirt has also found some reuse. Orginally it was a part of a costume for my dance crew (when I was still in high school), but I’ve kept it safe and tadaa, I had a chance to use it on a photoshoot.

Kardina-tülle seelik jõudis ka teistkorda pildile. See lihtsalt töötas ka siin sessioonil imeliselt. Ülemine osa on mu enda õmmeldud kimono, mille materjali sain Uuskasutuskeskusest. /Here you can see the curtain and tulle skirt again. It really worked on both photoshoots. Upper part is a kimono, I sewed myself from a material found from second-hand shop.
Fotosessioonil Bellaga kasutasin antud kimonot esimest korda. Okei, tegelikult kandsin seda ise pulmas ja selle jaoks sai see ka esmaselt õmmeldud, kuid selle mahedad toonid sobisid meie lilleneiu pildistamisele nagu valatult. /As you can see, I’ve used the same kimono more than once. 🙂

Mereneitsi saba materjali leidmine läks ka tegelikult ladusalt. Olgugi, et kui ma Uuskasutuskeskusesse sammud seadsin, oli mul mõttes hoopis miski teistsugune materjal. Aga kui ma seda kangast riiulis nägin, läksin panin teised leiud kõik omale kohale tagasi ning vist tegin isegi väikse rõõmutantsu. Ning pärlid, mida te merineitsi kaelas näete, on samuti taaskasutatud – lammutasin 3 erinevat pärlikeed laiali, ning meisterdasin kokku üheks./This material for the mermaid tail, was also found from second-hand shop. I had a different idea in my head about the material I wished to find, but when I saw this one… I was so happy. Also, the pearls You can see in this pucture are actually made from 3 different pearl necklaces.

Hullusin vähe kardinatega jälle… /I kind of went curtain crazy with this one.

Mõlemad kleidid piltidel (nii ülemisel kui alumisel pildil) on koju kaasa tulnud Uuskasutuskeskusest. Nahktagi pärineb riidelaadalt (Iga mingi aja tagant Koerus peetav second-hand festival… Okei, festival ei ole, aga see on alati nii tore koht, kus ringi tuuseldada.) Kindad on pitsijääkidest kokku õmmeldud ning leidnud kasutust väga mitmel sessioonil. /Both of these dresses I picked up from Uuskasutuskeskus and the leather jacket was also an awsome found from second-hand. Gloves are made from lace and have been on many of my photoshoots.

Huuuh! Kogu see postitus kõlab nagu suur reklaam Uuskasutuskeskusele. Mida ta ka natuke on. Täiesti vabatahtlik reklaam! Ma lihtsalt satun sinna kõige tihedamini ja olen jäänud Pärnu Uuskasutuskeskusele ustavaks just nende alati huvitava valiku ning ülimõnusa teeninduse pärast.

Oluline on ka see, et selleks et luua vägevaid shuute, kui sa oled algaja või alustav fotograaf, kelle tagataskus pole veel suuremaid rahasummasid või koostöölepinguid erinevate disaineritega, on sul alati võimalus minna ja otsida omale vajalike ideid ja rõivaid ja kangaid taaskasutusest. Aga loomulikult, soovitan taaskasutust ka juba mitte nii alustavatatele fotograafidele, sest.. Taaskasutus on hinnas! 🙂
Kui vaja, leiab sealt nii igavat masstoodangut, kuid taaskasutuse gurmaanidele leidub seal ka alati miskit erilist ja omapärast.

This time, I’m talking a little bit more about the clothes and jewellery I use in my photoshoots.
First of all, I need to say, that I am a HUGE fan on reuse and second-hand shops!
When I go to my favorite local second-hand shop, I have a developed a system.
First, if I have some, I’ll put my own bag of reusable things to the donation box. Then I move on to the shoe section. You won’t believe how many amazing shoes I have found there! Next stop is the fabric section, because I do sew some of those costumes for photoshoots myself. After that I check out all the dresses and retro section. Before my last stop, I’ll wonder around a bit and also check out the dishes (‘cause you’ll never know) and then I head on to the jewellery section.
Whoever has visited Pärnu Uuskasutuskeskus knows, that this system of mine, ‘causes a lot of going back and forward in the shop, but hey, normal is boring!
I also like to reuse clothes, that are waiting for better times in my own closet and also the ones, that in the first place are made for other purposes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga