CREATION: Forest Fairy/Bog Fairy

Hei mu blogisõbrad!
Teate mis? Mõnikord tuleb mul üks mõte, siis see küpseb natuke aega, siis ma avaldan selle mõtte vajalikele inimestele ning seejärel tuleb teostus ja valmib lõpptulemus sellest ühest pisikesest mõttest. 
Hetkel on mul tegelikult üks suur mõte, mis juba varakevadest saadik küpsenud on. Kuid alati ei lähe asjad nii lihtsalt, kui mu viimaste fotosessioonide ja nende ideedega. 
Kuna hetkel on mul tekkinud pildistamisega väike paus, siis mõtlesin veidi avaldada viimaste sessioonide tagamaid. 
Metsahaldjas (Forest Fairy) 
Orginaalpostitused SIIN ja SIIN
Esimene haldjaseeria oli inspireeritud (tataradaaaa) meie metsadest. Kevadel Annabelliga Norra allikatel pildistamas käies (Leiad selle postituse SIIT), avastasin metsas pildistamise võlu (valu tuli hiljem). Metsas mänglev valgus, loomulikud varjundid ja kogu see õhulisus ning erinevad dimensioonid. Neid pilte sorteerides tuli ka mõte Metsahaldjast. 
Metsahaldjas – õhuline, lendlev, õrn, tugev, enesekindel… Kujutasin ette, kuidas see haldjas jalutab hommikuses metsas, kuulates lugusid, mida linnud, loomad ja taimed talle räägivad. Metsahaldjas on kui Looduse tugiisik, kes aitab, toetab ja hoiab kui vaja.
Riietuse Metsahaldjale leidsin juhuslikult Pärnu Uuskasutuskeskuses ringi uidates (see on ka üks omaette maagiline koht ma ütlen). Tegemist on ühe lihtsa öösärgi ja hommikumantliga. Nad olid täpselt nii parajalt tagasihoidliku tooni ja tegu, et sobisid Metsahaldjale kui valatult.
Metsahaldja meigi märksõnadeks seadsin järgnevad – kerge, kumav, tagasihoidlik.
Kui ma niimoodi jälle oma sõbrannadele külje alla ujun, et kuuuuuuuule, tahaks pildistama minna, siis võtan ma tavaliselt ikka maksimumi. Ehk siis vähemalt 2 erinevat sessiooni ühe korraga. See tähendab aga ka seda, et esimene meik peab olema järgnevat toetav ja andma nö juurdeehituse võimaluse (inglise keeles on see väljend kordades mugavam – building 😀 )
Ka Reeliga sai samal päeval Riisa rabas pildistades kaks erinevat sessiooni tehtud. Idee poolest. Jätkasime ju siiski Haldjaseeriat. 
Rabahaldjas (Bog Fairy)
Orginaalpostitused SIIN ja SIIN
Inspiratsioon – Eesti rabad, nende mitmekülgsus, värvide mäng erinevatel aastaaegadel, võimsus ja rahu.
Rabahaldjas – müstiline, kihiline-mitmekülgne, kõrk, tugev, enesekindel, uitav, hirmutav, värvikas.
Rabahaldja riietus pidi olema miskit õhulist aga samas võimast. Reeli kantud korsett esineb meie ühistel pildistamisel ikka ja jälle. Tellisin selle kunagi endale, kuid kätte saadud kaup ei vastanud mõõtude poolest ootustele. Tagasisaatmine lükkus muudkui edasi ja siis ilmselt tuli juba meil Reeliga esimene pildistamine, kus seda kasutasime. Ühel hetkel tegime kokkuleppe, et kui Reeli minuga 3 korda pildistamas ära käib, siis saab selle endale. Antud pildil on see juba neljandat korda meie sessioonidel esindatud kaunitar. 
Seeliku meisterdasin ise. Natuke pitskardinaid (Pärnu Uuskasutuskeskusest leiab kõike ma ütlen!), natukene tüllet ja valmis ta saigi. Noh jah, Päris mitu tundi nokitsemist ja nõelapisteid nii seelikul kui sõrmedel, aga ma jäin tulemusega rahule. 
Liikumine selles polnud küll lihtne ja loodus tahtis vägisi koju kaasa tulla, kuid pildi nimel oli Reeli nõus selle kõik välja kannatama. Ta on nii tore ikka.
Rabahaldja meigi jaoks lisasime Metsahaldja meigile veidi vunki juurde, tugevam kontuur ja silmameik ning kirkam huulevärv. Lisaks ka ajutised tatoveeringud.
Ehted on pärit minu isiklikust kollektsioonist ja osa ka jõulukaunistuste kastist 😉
Nii nad sünnivad… Ühest mõttevälgatusest. 
Osad ideed joonistan ka paberile ja päris kiirelt peale mõtte sündi, annan neist teada ka neile, keda pildistamisel näha tahaks. Tihti saavad nii ideed veel hoogu juurde ja lõpptulem veel parem, kui alguses lootsid. 
Tihti jääb erinevates foorumites silma märkus erinevate fotograafide kohta – “Ah see pildistab ainult oma sõbrannasid, pole ta mingi fotograaf!”.
Neid märgates tahaks minna ja kõiki oma sõpru ja sõbrannasid kallistada ja öelda neile, kui tänulik ma olen, et nad ikka ja jälle mu ideedega kaasa tulevad. Kätt peab ju harjutama, oma ideid peab proovima teostada ja algajal fotograafil on ju võimalus selleks kõigeks appi paluda oma tuttavaid. 
Seega – aitäh Reeli!
Järgmise põneva ideeni!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga