Hallid

Laupäev oli põnev päev. Esiteks sai jälle suund Tallinna poole võetud ja teiseks ootas ees perepildistamine. Ilm oli muidugi vastav – hall, vihmane/lörtsine ja kõike muud, kui pildistamis-sõbralik. Mulle see Murphy onu ikka täitsa meeldib, sest pühapäev oli päikseline ja kaunis kaunis pildistamise ilm.
Seega, väljakutse vastuvõetud ja pildistasime toas. Ma udu oma lisavalgustust kaasa küll ei tarinud, aga õnneks heledates toonides tuba ja hea valgustus aitasid tublisti kaasa.
See oli üks korralik õppimissessioon. Esiteks toas pildistamine. Valguse ja ruumiga arvestamine.

 Teiseks, kuidas kõik korraga pildi peale saada? 😀 Ainus, kes igaks pildiks 100% valmis oli, oli Uru, koertemaailma supermodell.

 Märkus iseendale: Must taks ei paista musta t-särgi taustalt ju välja 😀
 Töötlusega oli ka omaette mõtlemist. Kuidas saada maksimaalset tulemust minimaalse töötlusega. Kuskilt maalt seab mu praegune töötlusprogramm mulle piirid (I’m coming for you, Photoshop!) ja lisavalgustuseta, kipuvad pildile ainult kollased mehikesed jääma. Eelmise sügise kollased mehikesed klassipiltidel on siiani hingel ilmselgelt. 

 Vahepeal suutsin unustasin ma ennast ise jälle ära ja klõpisisin koerast pilte.

 No öelge, et ei ole supermodell! I dare you!
Ja siis juhtuvad sellised hetked, mida ise pildistades kohe tähele ei pane ja hiljem töötlusfaasis avastad näiteks naispere maailmaasju arutamast.
Kokkuvõttes, tekkis mul iseendale nii palju küsimusi selle sessiooni ajal. Kuidas valgusega mängida? Kuidas piiratud ruumis mängida? Kuidas kaheaastase tähelepanu võita? Kuidas pildistatavad ennast maksimaalselt mugavalt tundma panna? Ja nii edasi. 🙂
Ehk, iga sessioon on õppimismomente täis. Sellised aga eriti. Fantaasiasessioonidel tunnen ma ennast juba koduselt, aga ka see on olnud pika ja järjekindla töö tulemus. Seega, õppida õppida õppida ja harjutada harjutada harjutada!
Minu päälinna päev oli igatahes tore ja kindlasti tuleb seda uue tehnika saabudes korrata!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga